SDH Záryby

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Požár dřevostavby v Zárybech

Email Tisk PDF

Požár dřevostavby v Zárybech, 28. února 2014

Dne 28.2.2014 byly Zárybští hasiči povoláni k požárnímu zásahu ve vesnici.

Vše začalo v pátek ve 20:30, kdy nám náš velitel Pavel Krtek poslal zprávu, že v naší obci hoří. Už v tu chvíli jsme věděli, že se stalo něco hrozného. Nehledě na stávající práci či zábavu jsme se seběhli k hasičárně. Oblékli jsme si zásahové obleky, připravili si vybavení, a nasměrovali jsme profesionální hasiče k místu požáru. Bohužel to bylo jediné, co jsme v danou chvíli mohli dělat, jelikož náš hasičský vůz byl v opravě a my tak nemohli vyjet k požáru. Proto jsme začali připravovat vše potřebné k doplňování vody hasičským autům, kdyby bylo potřeba. Asi za 10 minut nám zástupce velitele Petr Bača vzkázal, že přijelo dost hasičských sborů a další vodu už nepotřebují, proto jsme vše uklidili a vydali jsme se k místu požáru. Po příjezdu autem na místo jsme zjistili, že oheň zachvátil dřevěnou stavbu na samém okraji pozemku pana Urbana. Byly zde přítomny čtyři hasičské jednotky z toho dvě profesionální ze Staré Boleslavi a Mělníka a dvě jednotky dobrovolných hasičů z Brandýsa a Kostelce nad Labem. Ihned jsme se vydali na pomoc k postiženému místu. Byl zde velmi nepřístupný terén především pro hasičské vozy. Po zhodnocení dané situace nám velitel zásahu dal jednotlivé úkoly. Jelikož plameny už byly uhašeny a zbytky budovy jen doutnaly, začali jsme odklízet ohořelé části domu. Práce byla namáhavá a to hlavně při strhávání ohořelých stěn dřevostavby. Po půl hodině odklízení jsme se dostali i k hašení doutnajících trosek. Práce nám šla pěkně od ruky. Přibližně po hodině se velitel zásahu rozhodl, že je vše pod kontrolou a ukončil akci. Poděkoval nám za odvedenou práci a my jsme byly rádi, že jsme mohli pomoci.

Tato událost prověřila schopnosti naší jednotky čelit nečekaným situacím a myslím si, že jsme uspěli.

Další informace naleznete na stránkách SDH Brandýs nad Labem a serveru iTok.

Nacházíte se zde: Zásahy 2014 Požár dřevostavby v Zárybech