SDH Záryby

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Pomoc při povodních v Obříství

Email Tisk PDF

Jako již dá se říct tradičně i letos přišla povodeň. V letošním roce nemilosrdná voda zatopila obce v našem blízkém okolí. Naše vesnička měla štěstí a kromě vody z polí se nám letos vyhnula a tak jsme je rozhodly přiložit ruku k dílu jinde. Starosta Záryb Petr Mašek obvolal zatopené sousedy a naši pomoc, si vyžádali v Obříství část Dušníky. Na toto místo do soboty nikdo jiný než naše jednotka nepřijel. Následovali nás kolegové HZS až z Vysočiny. Zřejmě i proto že zatopená část nebyla tolik medializována jako například Zálezlice. A jak to vše probíhalo? V pátek odpoledne jsme se sešli u hasičárny a vyrazili v podstatě do neznáma. Nikdo z nás si nedokázal představit, co nás čeká a co budeme dělat a jak na nás budou lidé reagovat. A co nás na místě čekalo? V prvé řadě bláto stres a beznaděj. Při příjezdu do Obříství se nás ujal jeden z místních dobrovolných hasičů, které mají v  obci pouze čtyři. Byli jsme posláni do již zmíněné části obce Dušníky, kde ráno opadla voda a mohlo se začít s úklidem baráků. Velkým překvapením pro nás bylo, že místní, kteří měli štěstí, a voda je nezasáhla, nepřišli pomoct svým sousedům, ba naopak měli nemístné poznámky. Naší hlavní náplní práce bylo vyklízení všech věcí, které voda poškodila. Když byli všechny místnosti prázdné, přišla na řadu vapka a košťata. Naši práci přerušila tma, takže jsme vyrazili směr domov, s tím že druhý den se vrátíme a budeme pokračovat. V sobotu ráno jsme vyzvedli od Pavla Brejchy čisticí prostředky, košťata mopy, rukavice atd., které nakoupil a my jsme je jeho jménem v postižené obci předali. Po příjezdu jsme navázali na práci z předešlého dne. Když byli všechny čtyři baráky, které jsme měli na starosti vyklizené a vyčištěné naše práce byla pro tentokrát u konce.  Nakonec by bylo na místě poděkovat SDH Záryby i když je fakt, že díků od zaplavených občanů jsme slyšely spousty ☺.Přesto ještě jednou děkujeme a to zejména Pavlu Krtkovi, Bohumilu Cincibusovi, Václavu Podskalskému, Petru Bačovi, Václavu Záhorovi, Pavlu Škantovi, Bohumilu Říhovi, Mirku Blanárovi, Michalu Chaloupkovi, Davidu Francovi, Lukáši Jelínkovi, Honzovi Janurovi a v neposlední řadě i již zmíněnému Pavlu Brejchovi.

Nacházíte se zde: Zásahy 2013 Pomoc při povodních v Obříství