V letošním roce jsme na místním fotbalovém hřišti pořádali již 15. ročník závodů v požárním útoku a to v sobotu 2. 6. 2018. Našim úkolem bylo jediné – zvládnout vše do 15:00 hodin, kdy na Návsi u hasičské zbrojnice startovala pro nás další důležitá akce a to Obecní slavnosti u příležitosti 130. výročí založení našeho sboru. Závody jsme zahájili společným nástupem a přivítáním všech soutěžních družstev za pomoci starosty obce - Petra Maška. Letos o nejvyšší příčky soupeřilo 8 družstev v kategorii muži a 4 družstva v kategorii žen - samozřejmostí byla účast družstev domácích borců a také našich žen. Přes počáteční zdržení se nakonec vše rozeběhlo a probíhalo tak jak má. Konečný výsledek byl pro obě naše družstva skvělý a to dva platné pokusy! A až na zranění nejzapálenějšího člena družstva mužů – pana starosty, jsme všichni přežili bez újmy. Družstvo mužů „A“ se v konečném výsledku umístilo na 6. místě, muži „B“ a ženy potom hrdě obsadili poslední příčky. Není přece důležité vyhrát, ale zúčastnit se! Jelikož se nás letos nesešlo tolik družstev, jako jsme zvyklí z předchozích ročníků – zřejmě vlivem ostatních soutěží a dětských dnů v okolí – v pohodě jsme stíhali a v plánovaný čas byli připraveni na průvod směrem k návsi, kde měli proběhnout oslavy. A tak jsme všichni krásně ustrojení - někteří v nových uniformách – kráčeli za doprovodu dechové kapely k centru dění… ve chvíli, kdy jsme došli na náves, nám bylo úplně jedno, že namísto průvodu celé obce nás šlo pět a půl – užívali jsme si chvíle slávy!

V rámci slavností byl připraven bohatý program a doufám, že nejenom my, ale i vy všichni jste si celé odpoledne maximálně užili!!! Bylo totiž výsledkem několika měsíčního plánování, vymýšlení, shánění a hlavně nervů. A proto za tak povedenou akci děkuji celému organizačnímu týmu v čele s mojí nejkou -Hankou Machovou, která měla společně se starostou obce Petrem Maškem, místostarostou obce Tomášem Machem a zvukařem Michalem Králem vše na starosti. Do příprav se zapojilo i naše SDH a já tímto děkuji kamarádům za to, že pomohli se vším, co bylo potřeba, makali a velkou mírou se na všem podíleli. Nebudu jmenovat, jelikož bych určitě na někoho zapomněla – každý jste něčím přispěl, a díky Vám jsme to vše zvládli! Velký dík patří také všem sponzorům akce!! - nemluvě o obecním zastupitelstvu v čele s panem starostou! Díky nim mohl být program tak bohatý a celá akce na takové úrovni. Díky! A v neposlední řadě děkujeme i Vám všem ostatním – účinkujícím, týmu lidí zajišťujících občerstvení a našim milým spoluobčanům – vy všichni máte podíl na atmosféře, která na oslavách byla! Budeme dlouho vzpomínat na to, jak jsme si to s Vámi užili!

Nacházíte se zde: Novinky Ohlédnutí za 15. ročníkem závodů v požárním útoku „O pohár OÚ Záryby“ a slavnostmi u příležitosti 130. výročí od založení našeho sboru!