Požár hnojiště

V sobotu 7.4.2018 byl nahlášen starostou obce požár slámového hnoje, který se nachází v katastru obce, proto byla naše jednotka zalarmována. Vše se seběhlo velmi rychle, kolem poledne přišla všem členům hasičské zásahové jednotky zpráva se všemi potřebnými informacemi. Většina z nás se urychleně shromáždila v hasičské zbrojnici. Zde jsme se převlékli do zásahových obleků a vyjeli k místu kde hořelo. Dostavili jsme se na určené místo před hasičí ze Staré Boleslavi, kteří nasadili dvě cisterny. To už se celá hromada rozhořela. Jako první jsme provedli průzkum a následně začali hasit jedním proudem. Po příjezdu profesionálů jsme předali velení nad zásahem. Požár na povrchu hromady jsme dostali pod kontrolu celkem rychle. Bohužel k uhašení vnitřku jsme neměli v danou chvíli vybavení a proto velitel zásahu ukončil hasicí práce. Následně jsme dostali za úkol dohled nad postiženým mistem přes noc. Druhý den v 8:00 hodin přijeli opět hasiči ze Staré Boleslavi, kteří pomocí termovize prozkoumali doutnající zbytky hromady a poté ukončili zásah. Z kupy bohužel stále stoupal nepříjemně štiplavý zápach který byl cítit po celé vesnici. Naštěstí se nikomu během zásahu nic nestalo a oheň se nikam nerozšířil díky včasnému zásahu hasičů.

Nacházíte se zde: Novinky Požár hnojiště