Vichřice

Cyklón Herwart, který zasáhl 29.října střední Evropu, napáchal škody i u nás v Zárybech. Jednotka dobrovolných hasičů vyjížděla celkem třikrát a to ke spadlým stožárům elektrického vedení. Všem hasičům vždy přišla zpráva se všemi potřebnými informacemi, přímo z ústředí. Poprvé jsme vyjížděli přibližně v 9:30 hod. do Martinova, kde se jednalo o dřevěný sloup, který spadl přes hlavní komunikaci. Po zhodnocení dané situace, jsme okamžitě uzavřeli cestu a následně jsme sloup ze silnice odstranili. Chvíli po poledni jsme jeli opět do akce. Tentokrát na nás čekalo odklizení spadlého sloupu na Třešňovce. Práce to byla namáhavá a také dost nebezpečná, ale i zde jsme všechno zvládli s přehledem. Nakonec jsme byli přivoláni k velmi nebezpečně vykloněnému dřevěnému sloupu. Nejdříve jsme opět zhodnotili danou situaci a následně jsme odstřihli napnutý telefonní kabel od domu. Po uvázání lana byl sloup v rychlém sledu naříznut a stržen mimo pozemek paní Syrové, kam by za normálních okolností pravděpodobně spadl. Po rozřezání a odklizení jsme se vrátili na základnu. Naštěstí se všechno obešlo bez zranění. V průběhu dne jsme již neměli žádný další výjezd.

Již tradičně se v neděli 24.12.2017 od 10.00 hodin koná v místní hasičské zbrojnici Betlémské světlo. Tímto bychom vás chtěli jménem celého SDH na tuto akci srdečně pozvat.

SDH Záryby by vám také touto cestou rádo popřálo krásné prožití svátků vánočních, hodně štěstí a zdraví do roku 2018.

Nacházíte se zde: Novinky Vichřice