Rok 2014 očima hasičů

Zásah proti vosám, 2014, Martinov

Rok 2014 byl pro zárybské hasiče víceméně ve znamení práce. Pomáhali jsme ostatním spolkům v obci, ale měli jsme i hasičské výjezdy v obci samotné. Začněme pěkně od začátku.

Tento rok naše jednotka zasahovala celkem pětkrát. Poprvé to bylo při hašení dřevostavby u Urbanů, kde zásah ve večerních hodinách byl ze všech nejtěžší. Poté jsme měli výjezdy k likvidaci vos v Martinově a následně sršňů v mateřské školce. Tento zásah byl taktéž složitý a to hlavně díky velkému počtu úlů rozesetých po celé půdě školky. Náš další zásah byl planý poplach, na který se do Záryb dostavilo několik jednotek z okolních měst. Poslední náš loňský výjezd byl k hořícím pneumatikám na kraji vesnice, u kterého naštěstí, tak jako u všech ostatních akcí, nebyl nikdo zraněn.

Naše jednotka se loni zúčastnila i dvou školení. V létě ve Staré Boleslavi, kde jsme byli proškoleni z různých činností hasičské práce a na podzim školení zdravovědy, které jsme uskutečnili společně se zárybským Sokolem pro širší veřejnost. Tyto školení nám předali neocenitelné zkušenosti k naší další činnosti.

Tak jako každý rok tak i loni jsme připravovali a pořádali buď sami nebo ve spolupráci s ostatními spolky v obci různé akce. Na jaře jsme se zapotili při sběru kovového odpadu, ale na druhou stranu radost z výtěžku, který jsme darovali na stavbu dětského hřiště, vše vyvážila. Mimo to jsme se zapojili i do samotné výstavby tohoto hřiště. Dlouhodobě nedílnou součástí naší činnosti je příprava hranice na pálení čarodějnic a s tím spojená i bezpečnost při konání této akce. V červnu jsme pořádali ve spolupráci s TJ Sokol dětský den, na kterém jsme zajistili některá stanoviště. Ukázkou vyprošťování zraněného z auta a tradiční pěnou přispěli ke zpestření dětského dne pozvaní hasiči ze Staré Boleslavi a Brandýsa. Naší poslední akcí, kterou jsme ukončili rok 2014, bylo na Štědrý den zajištění Betlémského světla.

Abychom pořád jen nepracovali, měli jsme loni i odpočinkové činnosti, mezi které především patřili tři exkurze. Poprvé jsme měli zajištěnou prohlídku hasičárny ve Staré Boleslavi, kde nám místní hasiči ukázali svou techniku a vysvětlili nám požární postupy při různých situacích. Další velmi podobná exkurze, byla návštěva hasičské zbrojnice v Čelákovicích, na kterou jsme se jeli v rámci fyzické přípravy podívat na kolech. Třetí naše návštěva byla nejzajímavější, protože jsme navštívili ruzyňské letiště Václava Havla, kam se mnozí z nás podívali poprvé. Někteří z vás, si možná všimli změn vzhledu naší hasičské zbrojnice . Po léta propadlá podlaha již nesplňovala bezpečnostní předpisy a proto bylo nutné přistoupit k její rekonstrukci. Akce proběhla ve spolupráci obce a dobrovolných hasičů v době, kdy bylo naše hasičské vozidlo (Máňa) na generální opravě. Brigádní činností se nejen na opravě podlahy, ale i na údržbě celého objektu, podíleli mnoha hodinami naši členové, za což jim patří velké poděkování.

Aktivita našich dobrovolných hasičů je samozřejmě daleko širší , je třeba vzpomenout pořádání hasičských závodů o pohár starosty obce, účast na hasičských závodech v sousedním Křenku, práce s dětmi v kroužku mladých hasičů, za což patří poděkování Radkám Blanárovým. Rovněž jsme obci pomáhali při zalévání veřejné zeleně.

Chtěli bychom poděkovat obci za podporu, bez které by naše činnost nemohla být takto bohatá.

OHNI zmar

Nacházíte se zde: Novinky Rok 2014 očima hasičů