Zřízení transparentního účtu

Zřízení transparentního účtu

Jelikož naše "Máňa" už začíná dosluhovat a nutí nás investovat do oprav, rozhodli jsme se, že začneme pátrat po náhradě. Byla vyrobena v roce 1984 a tudíž už má nejlepší léta za sebou.

Za tímto účelem jsme nechali zřídit transparentní účet, pomocí kterého bychom chtěli na novou cisternu sehnat peníze.

Číslo transparentního účtu je: 15015053/5500.

Za jakýkoli příspěvek předem děkujeme.

Hasičská zábava

Zásahy a činnost jednotky SDH

V minulém díle zpravodaje jste se mohli dočíst, že jsme byli 7. dubna povoláni k požáru slámového hnoje. Od té doby jsme na místo události vyjížděli celkem 4 krát, naposledy dokonce ještě 25. července. Po uhašení ohnisek hoření vždy dojde k zapaření hnoje a poté rozfoukání dalšího hoření. V létě ještě zásah komplikovaly vysoké teploty, kdy hrozila rozšíření ohně do okolních polí. Další činností jednotky byl příprava hranice a poté dozor při pálení čarodejnic. Oproti jiným krajům, naštěstí v našem neplatil 30. dubna zákaz rozdělávání ohňů kvůli velkému větru, tak akce mohla proběhnout. Nakonec se vítr uklidnil a vše proběhlo bez problémů. K požáru pole byla naše jednotka povolána před prázdninami, přesněji 29.6. Jednalo se o požár obilí u „Slizáku“. V době prázdnin 21. července v době žní jednotka vyjížděla k hořícímu kombajnu. Nedostali jsme úplné informace a tak jsme byli nuceni kombajn hledat. Po další komunikaci s KOPIS (Krajské operační a informační středisko) jsme přijeli na místo události, kde se nacházela jednotka HZS Stará Boleslav, která již požár lokalizovala. Po domluvě s velitelem zásahu jsme dohlíželi na dochlazování ohniska a po výměně kontaktů s majitelem, pro případ dalšího zahoření, jsme odjeli na základnu. Další událostí, ke které jednotka vyjížděla, byl požár suché trávy a strniště nad „JZD“. K zásahu se sjelo celkem 6 jednotek hasičů. Zásah komplikovali vysoké teploty a riziko rozšíření. Zatím posledním zásahem, kam naše jednotka vyjížděla byl požár lesa o ploše asi 100 x 100 metrů, který byl ohlášen v Kostelci nad Labem „na Kopě“. Na místo se sjelo celkem 11 jednotek hasičů. Naše jednotka měla za úkol zřízení čerpacího stanoviště u Labe, kyvadlovou dopravu vody a řízení dopravy na přilehlých komunikacích. Po této letní sérii zásahů se nám bohužel porouchala technika a naše „Máňa“ (CAS 25 Š706 RTHP) musela do opravy. Bohužel nemáme možnosti některé opravy zvládnout svépomocí a tak jsme cisternu odvezli do servisu. V době uzávěrky tohoto čísla už dokončovali výměnu setrvačníku a my očekáváme, že auto zařadíme opět do výjezdu a budeme připraveni zasahovat. V měsíci září podstoupí 5 našich členů školení odbornosti. Těmito školeními si rozšíříme znalosti, které můžeme využít při zásazích. Jedná se o školení NDT (Nositelé dýchací techniky), S (strojníků) a ZZZ (Základy zdravotních znalostí).

Aktualizováno: Úterý, 18 Září 2018 14:20

Nacházíte se zde: Novinky