SDH Záryby

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

O pohár starosty obce Záryby 2014

Email Tisk PDF

Exkurze ve Staré Boleslavi, 20. dubna 2014

V sobotu 31.5.2014 pořádali místní dobrovolní hasiči 11 ročník hasičských závodů o pohár starosty obce. Než mohly tyto závody opravdu začít, konaly se přípravy už 14 dní předem (nabarvení terčů, zakoupení pohárů a cen, zapůjčení přetlakového ventilu a stopek, zajistit zdravotníka a rozhodčí, atd.). Tímto bych chtěl poděkovat všem, kteří se podíleli na těchto přípravách. Když bylo vše zajištěno, mohl nastat den D.

Každý rok se na naše závody sjede velký počet závodníků a i letos to nebyla žádná vyjímka. Celkově přijelo 16 družstev. Záryby tak jako loni dali dohromady i B mužstva mužů a žen. Takže celkem závodilo 20 týmů z toho 12 mužských a 8 ženských. Jako vždy se začalo od chlapů. Bylo znát, že jsme byli ve stresu, protože jsme nechtěli dopadnout, jako loni kdy nás převálcoval B-tým. První pokus se A týmu (ve složení Michal Kutílek, Lukáš Cincibus, Pavel Škanta, Patrik Vacek, Jirka Kalina, Venca Podskalský a Bohumil Cincibus) nepovedl a časem 55,20 obsadil devátou příčku. Po tak špatném výkonu jsme museli v dalším kole pořádně zabrat a vyvarovat se jakýchkoli chyb, jelikož jsme se chtěli vytáhnout před domácím publikem, které nás přišlo podpořit. V druhém kole jsme se zlepšili a s časem 33,53s jsme se celkově umístili na 6 místě. Naše B-mužstvo (ve složení Mirek Blanár, Honza Schutz, Radek Šrajer, Ondřej Urban, David Franc, Pavel Krtek a Jaroslav Schutz) mělo jeden pokus neplatný a ve druhém časem 42,10s obsadilo v konečném pořadí 11 místo. První skončili hasiči z Konětop těsně před hasiči ze Střem

Od loňského roku máme i družstvo malých hasičů, kteří se divákům pod vedením trenérek Radky Blanárové starší a mladší představili ve dvou útocích mezi závody mužů a žen.

Naše děvčata (Milada Bacovská, Kateřina Kutílková, Veronika Jakubová, Radka Blanárová, Klára Brůžová, Lucie Suchá a Lucie Kolářová) si vylosovala poslední místo ve startovní listině. Proto měli čas bedlivě sledovat, jak si povedou soupeřky. Bohužel v prvním kole se jim útok vůbec nevydařil a umístili se až na posledním místě. Druhým pokusem došlo k zlepšení ale pouze na sedmé místo. Za to ale druhému týmu žen (maminy) se první pokus velmi vydařil a s časem 41,90 se dostal na celkové 6 místo které si udžel i po druhém útoku. Na prvním místě se umístili hasičky z Konětop.

Po skončení útoků bylo vyhodnocení a předání cen. Letos jsme se moc nepředvedli, ale věřím, že to bude příští rok lepší…

Nacházíte se zde: Soutěže 2014 O pohár starosty obce Záryby 2014